Lexus LC aizsāk jaunu laikmetu luksus auto klāstā

Publicēts: 29.05.2017.

  • Lexus LC kupeja ‒ jauni veiktspējas, stila un meistarības standarti.
  • Unikāls avangarda dizains apvienojumā ar izcilu meistaru darbu.
  • Pasaulē pirmā 10 pārnesumu daudzpakāpju automātiskā transmisija.
  • Īpaša atklāšanas versija Eiropas klientiem. 

Šī gada augustā klienti Rietumeiropā saņems jaunos Lexus LC 500 un LC 500h modeļus. Var droši teikt, ka ar LC parādīšanos Lexus luksus automobiļu klāstā aizsāk jaunu laikmetu, kur dominēs jauni veiktspējas, stila un meistarības standarti. 

Galvenais uzdevums jaunā LC izstrādē maksimāli saglabājot oriģinālā LF-LC konceptauto stila būtību, radīt flagmaņa kupeju, kas, demonstrējot piederību Lexus raksturīgajam dizainam, paustu arī jaunas vēsmas. Šis auto ir pirmais modelis, kas tapis, izmantojot Lexus Globālās Arhitektūras luksusa platformu, kā rezultātā auto ieguvis zemāku smaguma centru un optimālu svara izkārtojumu. Pateicoties šādai precīzai konstrukcijai un jaunam aizmugures riteņu piedziņas izkārtojumam, auto piedāvā vēl pārliecinošāku stabilitāti un izcilāku vadāmību, kas ļauj pilnībā izbaudīt braukšanas prieku. 

Avangarda dizains, kam grūti atrast līdziniekus pasaulē – tāds ir jaunais LC. Ne velti 2012. gadā, kad pasaulē debitēja LF-LC koncepts, tas ieguva prestižo dizaina balvu EyesOn Design Award. Šodien LC turpina aizsākto veiksmes stāstu, kura īstenošanā apvienojušies labākie Lexus dizaineri un inženieri, lai konceptauto kļūtu par patiesu realitāti.  Salona interjerā savu roku pielikuši takumi – unikālie japāņu lietišķo amatu meistari, un tas nozīmē personisku attieksmi un saudzīgu meistara pieskārienu ikkatrā detaļā. 

LC pieejams divās versijās. LC 500h – ar pasaulē pirmo 10 pārnesumu daudzpakāpju automātisko transmisiju, kas ir pilnībā jauns hibrīda veiktspējas standarts. Auto aprīkots ar 3,5 litru V6 benzīna dzinēju un jaudīgiem elektromotoriem ar litija-jonu akumulatoru bloku un kopējo jaudu 359 Zs. Ātrums no 0 līdz 100 km/h tiks attīstīts nepilnās 5,0 sekundēs.

Modelis LC 500 būs aprīkots ar iespaidīgu 5,0 litru V8 dzinēju ar 467 Zs jaudu, kas ātrumu līdz 100 km/h spēs sasniegt 4,5 sekundēs.

Lai atzīmētu luksusa kupejas ienākšanu Eiropas tirgū, ierobežotā apjomā tiks izlaista īpašā LC atklāšanas versija. Tā atšķirsies ar F-White eksterjera krāsu un kontrastējošu Breezy Blue salona apdari. Atklāšanas versija tiks aprīkota arī ar 21” vieglmetāla diskiem, kas citkārt tiks piedāvāti tikai LC modeļu Sport un Sport+ aprīkojuma līmeņiem.

Foto no Lexus publicitātes materiāliem.