LEXUS IEPAZĪSTINA AR ABIEM FLAGMAŅIEM KLĀTIENĒ!

Publicēts: 05.06.2017.

Auto industrijas mediji visā pasaulē jau kādu brīdi raksta par jaunajiem Lexus zīmola flagmaņiem – luksusa sporta kupeju LC un augstākās klases sedanu LS. Pēc pavasara starptautiskajām auto izstādēm Eiropā un ASV abi modeļi sākuši savu ceļu pie klientiem visos kontinentos. LC Latvijā būs pieejams jau rudens sākumā, bet LS – nākamā gada sākumā. Sestdien, 3. jūnijā, “Amserv Motors“ jaunajā Lexus autocentrā LEXUS RĪGA KRASTA abi Lexus modeļi bija skatāmi šaurākam klientu lokam klātienē – krietni agrāk, nekā tie būs pieejami salonos. Lexus ar lepnumu atrādīja abu modeļu hibrīda versijas – LC 500h un LS 500h. Tieši ar visjaunāko hibrīda dzinēju un transmisijas pielietojumu jaunākie Lexus luksusa auto atšķiras no saviem konkurentiem premium auto segmentā.

Sporta kupejas idejiskie un tehniskie priekšteči ir Lexus pirmais sērijveida superkārs LFA, kas izgatavots tikai 500 eksemplāru ekskluzīvā tirāžā, un koncepts LF-LC. Modeļa vēsture sniedzas līdz zīmola pašai pirmajai kupejai, kas uzreiz iekaroja plašu cienītāju loku visā pasaulē – Lexus SC 400, kas savu debiju ASV tirgū svinēja arī pašā jūnija sākumā – tikai pirms 26 gadiem, tātad 1991. gadā. Visas trīs automašīnas ir izgatavotas vienā un tajā pašā rūpnīcā – Motomachi Plant, kura ražošanu uzsāka 1959. gadā, un pēc sagatavošanas Lexus LFA sērijveida ražošanai ir viena no tehnoloģiski vislabāk aprīkotajām automobiļu rūpniecībā ar specializāciju uz augstas veiktspējas spēkratiem. Šobrīd tā ir pilnībā atjaunota un pārbūvēta tieši LC sērijas modeļu ražošanai.

Savukārt LS sērijas spēkrats ir jaunais Lexus flagmanis premium klasē, kas ir pilnībā gatavs sacensties par pasaules veiksmīgāko cilvēku maciņiem ar Mercedes S-klasi, BMW 7. sēriju, Audi A8 un Porsche Panamera, piedāvājot unikālu auto lietojuma pieredzi, ko nodrošina Japānas seno arodu meistaru Takumi tiešā iesaistīšana ne vien auto dizaina izstrādē, bet arī pašā ražošanas un gatavo automašīnu kvalitātes kontroles procesā. Ievērību pelna arī fakts, ka LS interjers radīts, iedvesmojoties no Omotenashi jeb japāņu viesmīlības koncepta. Tādējādi varam baudīt autentisku Japānas kultūras daļiņu, kas mijiedarbojas ar pašām jaunākajām tehnoloģijām un sniedz jaunas izjūtas gan auto vadīšanas, gan salona ērtību ziņā.

Pasākumu vadīja sportiskas enerģijas un azarta pārpilnais Armands Simsons, bet viesus par jaunākajām tendencēm luksusa dzīvesziņā iepazīstināja vīnzinis Jānis Kaļķis un pusdienu restorāna, delikatešu veikala un beķerejas M’archers šefpavārs Ivans Šmigarevs.

Auto un dzīvesstila eksperts Pauls Timrots: “Abi jaunie Lexus luksusa hibrīdauto ir ievērojami ar šobrīd pasaulē, iespējams, novatoriskāko un efektīvāko hibrīdpiedziņas automašīnu transmisiju, kas būtībā ir divas tandēmā saslēgtas pārnesumkārbas. Tātad ne vien divi dzinēji – iekšdedzes un elektromotors, bet arī hibrīdiem tradicionālā variatora tipa transmisija šeit sabloķēta ar otru – klasisko automātisko pārnesumkārbu. Rezultātā tiek sasniegta hibrīdiem līdz šim nebijusi dinamikas un gaitas plūdenuma kombinācija. Ne velti Lexus, iepazīstinot ar jaunajiem LC un LS, uzsvaru liek tieši uz hibrīda modeļiem, jo tie sniedz visas benzīna dzinēja priekšrocības, bet reizē spēj uzrādīt šādas klases automašīnām ļoti pieticīgus degvielas patēriņa rādītājus, vēl klusāku pārvietošanos un ir vienlīdz draudzīgi ne vien “benzīngalvām“, bet arī par vides ilgmūžību atbildīgiem un “zaļi“ domājošiem sabiedrības pārstāvjiem. Otrkārt, jāuzteic Amserv Grupa, kas ir veltījusi daudz pūļu un darba, lai Latvijā būtu jaunākajam Lexus zīmola konceptam atbilstošs autocentrs, kurā jau ienākot jūtamies kā nokļuvuši Lexus vērtību pasaulē.“

Amserv Grupas uzņēmumu vadītājs Latvijā Armands Vimba: “Esam pateicīgi Lexus un Lexus importētājam Baltijas valstīs – Toyota Baltic AS par iespēju mūsu klientus iepazīstināt ar šīm divām brīnišķīgajām automašīnām. Gan izaicinoši sportiskais LC, gan elegantais LS ir labākais, ko mēs šobrīd varam piedāvāt visprasīgākajiem klientiem, kas vēlas justies īpaši un lietot tikai pašu izcilāko un jaunāko. Tehnoloģijas, kas tiek izmantotas sacīkšu trasēs vai ražotāju flagmaņu modeļos, pamazām nonāk visas modeļu līnijas arsenālā. Abās automašīnās redzam arī mazu daļiņu no mūsu kopīgās rītdienas. Par godu šim notikumam esam sagatavojuši īpašu piedāvājumu vienam no šobrīd populārākajiem Lexus modeļiem – RX 200t, lai varam doties vasarā kopā ar jaunu Lexus no LEXUS RĪGA KRASTA!“