Sargājot sevi – sargāsim citus un rūpēs par citiem – parūpēsimies par sevi!

Publicēts: 27.03.2020.

Dārgie klienti un sadarbības partneri!

Saistībā ar koronavīrusa epidēmiju un ārkārtas stāvokļa ieviešanu Latvijā, kā arī mūsu vēlmi samazināt darbinieku un klientu veselības riskus, mēs vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz drošības pasākumiem.

Šobrīd Lexus Rīga Krasta turpina darbu ierastajā darba režīmā, mēs esam atvērti darba dienās no 9.00 līdz 18.00. Sestdienās, svētdienās un svētku dienās centrs ir slēgts. Mūsu kontaktinformācija paliek nemainīga. Mēs darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai nodrošinātu, ka visi Lexus Rīga Krasta pakalpojumi ir pieejami pat ārkārtas situācijā un tikpat augstā līmenī. Lai novērstu vīrusa izplatīšanos, mēs lūdzam visus klientus atlikt vizīti, ja pēdējo divu nedēļu laikā esat bijis reģionā ar paaugstinātu koronavīrusa infekcijas risku vai ja jums ir vīrusam rakturīgie saslimšanas simptomi.

Ir pienācis pavasaris un mēs ar prieku gaidām Jūs uz riepu maiņu, kā arī uz plānoto tehnisko apkopi. Pilnā sparā strādā arī mūsu automazgātava. Pieejami ir dažādi automazgāšanas un tīrīšanas pakalpojumi, tajā skaitā arī automašīnas salona ķīmiskā tīrīšana.

Ar Lexus Rīga Krasta īpašajiem noliktavas automobiļu piedāvājumiem varat iepazīties tiešsaistē mūsu mājaslapā. Plašāka informācija ir pieejama šeit: http://bit.ly/lexusstocklv

Rūpējoties par mūsu darbinieku un klientu veselību, mūsu autocentrā ir izvietoti dezinfekcijas līdzekļi. Visa Lexus Rīga Krasta komanda stingri ievēro Nacionālā veselības dienesta ieteikumus, un mēs būsim gatavi uz laiku pārtraukt autocentra darbu, ja tiks saņemts šāds rīkojums no varas iestādēm.

Apkopojot dažādu publiski pieejamo informāciju vēlamies dot dažus padomus, kuru ievērošana varētu palīdzēt veiksmīgāk izsargāties no koronavīrusa lietojot personīgo, dienesta vai nomas automašīnu:

1. Lietojot automašīnas klimata ierīci, laika posmā, kurā ir īpaša vīrusu bīstamība, ieteicams neieslēgt iekšējā gaisa recirkulācijas režīmu!

2. Automašīnas salonā šobrīd obligāti jābūt pieejamam roku dezinfekcijas šķīdumam vai gēlam, kā arī vienreiz lietojamajiem cimdiem, lai tie vienmēr būtu pa rokai gadījumiem, kad jāveic degvielas uzpilde, jālieto taustiņu termināļi, piemēram, bankomātā vai stāvvietas automātā vai jāveic automašīnas virsmu tīrīšana.

3. Starp lielākām tīrīšanas un dezinfekcijas reizēm iesakām profilaktiski dezinficēt visas tās virsmas, kurām pieskaraties ar kailām rokām pirms un pēc katra brauciena. Koronavīrusa viena no lielākajām bīstamībām slēpjas apstāklī, ka tas var saglabāt inficēšanas spēju uz dažādām virsmām pat vairākas diennaktis, kā arī levitēt gaisā vairākas stundas. Protams, jāievēro arī pārējie nosacījumi – neaizskart ar rokām seju, nesasveicināties ar rokasspiedienu, mazgāt rokas ar ziepēm pēc iespējas biežāk un rūpīgāk, izvairīties atrasties tuvāk citiem cilvēkiem par šobrīd ieteikto 2 metru robežattālumu un noteikti izvairīties no ikviena, kas izrāda saaukstēšanas sindromiem līdzīgas pazīmes!

4. Virsmas un detaļas, kas būtu regulāri jādezinficē automašīnas ārpusē:

- ārējie durvju rokturi

- ārējie durvju rāmji

- bagāžas nodalījuma rokturis vai spiedpoga

5. Virsmas un detaļas, kas būtu regulāri jādezinficē automašīnas salonā:

- stūres rats

- visi pārslēgi, kas izvietoti pie stūres rata

- pārnesumu pārslēgšanas svira un elementi tās tiešā tuvumā

- rokas bremzes svira

- iekšējie durvju rokturi

- spoguļu regulēšanas un logu pacēlāju bloka pogas

- elkoņu balsti

- gaismu regulēšanas pārslēgi

- logu tīrītāju pārslēgs

- pagrieziena rādītāju sviras

- radio, informācijas un izklaides vadības ierīce

- sēdekļu augstuma un attāluma regulācijas sviras

- klimata iekārtas vadības panelis

- visi skārienekrāni

6. Pirms jebkāda tīrīšanas vai dezifekcijas līdzekļa lietošanas izlasiet izvēlētā līdzekļa instrukciju un brīdinājuma tekstus. Lielākoties tur būs uzskaitījums virsmām, materiāliem un/vai priekšmetiem, kurus nevajadzētu ar šo līdzekli apstrādāt, kā arī personīgās drošības ievērošanas noteikumi un paša ķīmiskā līdzekļa aktīvo vielu uzskaitījums.

7. Noteikti izmantojiet vienreizlietojamos cimdus un, vēlams, arī aizsargbrilles (sliktākajā gadījumā vecākas saulesbrilles, kuru iespējams bojājums neraisītu žēlumu), lai ķīmiska līdzekļa pilieniņi vai netīrā ūdens emulsija nenokļūtu acīs!

8. Laikus nodrošinieties ar risinājumu, kur droši utilizēt izlietotos tīrīšanas rīkus, jo tie var saturēt gan vīrusa, gan nevēlamu mikroorganismu daļiņas. Atvēliet auto apstrādei vismaz 45 minūtes laika, jo steiga var nākt par ļaunu automašīnai un Jums, bet par labu – vīrusiem un baktērijām;

9. Pirms jebkuras virsmas apstrādes izmēģiniet līdzekli uz pavisam maza tīrāmā laukuma un pārliecinieties, vai apstrādātā virsma nav bojāta vai plankumaina. Nekad neļaujiet līdzeklim pašam nožūt uz virsmām, bet uzreiz notīriet to ar izvēlēto tīrīšanas materiālu – mikrošķiedras lupatiņu, salveti vai speciālu sūkli.

10. Ko izmantot kā tīrīšanas rīku? Universālākais risinājums – mikrošķiedras lupatiņas, kas iegādājamas gan sadzīves preču veikalos, gan degvielas uzpildes stacijās. Neekonomējiet un katrai virsmai vai to grupai centieties izmantot jaunu. Pielietojams praktiski visām tīrīšanas un dezinfekcijas metodēm.

11. Kādu ķīmisko līdzekli lietot? Koronavīruss nav noturīgs pret 70% spirta šķīdumu un pret parastajām ziepēm, kas šķīdina tā apvalku. Ērtākais risinājums – izmantot atbilstošās koncentrācijas spirta (izopropilspirta vai etilspirta) šķīdumu.

12. Kādu ķīmisko līdzekli nedrīkst lietot? Nedrīkst lietot metanolu (metilspirtu) saturošus līdzekļus, jo tie tiešā veidā apdraud Jūsu un līdzcilvēku veselību un dzīvību! Attiecībā uz automašīnu un tās ierīču drošību – nedrīkst lietot ūdeņraža pārskābi (peroksīdu) un amoniju vai citus šķīdinātājus saturošus tīrīšanas līdzekļus, kā arī jebkādus abrazīvus tīrīšanas materiālus. Nelietojiet nezināmas izcelsmes un satura tīrīšanas vai dezinfekcijas līdzekļus, jo tie var būt bīstami gan Jums, gan automašīnai, nevis koronavīrusam vai nevēlamām baktērijām.

13. Elektronisko displeju un skārienekrānu tīrīšana jāveic uzmanīgāk, šim nolūkam vēlams iegādāties specializētu tīrīšanas/dezinfekcijas līdzekli, kura aprakstā norādīts, ka tas piemērots drošai šādu ierīču ekrānu tīrīšanai un tā saturā ir vismaz 70% spirta.

14. Cita “kaprīza” salona komponente ir dabīgās ādas apdare. Jābūt uzmanīgiem, lai apstrādājamās virsmas materiāls spirtu neuzsūktu. Pārāk intensīva tīrīšana var nokrāsot materiālu, tāpēc ieteikums: neslaucīt sēdekļus un citas ādas virsmas pārāk stipri. Pēc tīrīšanas salona ādas virsmas būtu vēlams apstrādāt ar kādu no ādas aizsardzības līdzekļiem. Noteikti pārbaudiet ar maza fragmenta apstrādi kādā nepamanāmākā vietā pirms lielo virsmu dezinfekcijas!

15. Pēc tīrīšanas darbu veikšanas ieteicams izvēdināt automašīnas salonu un pārliecināties par visu vienreiz lietojamo līdzekļu utilizāciju.

Lai mums kopīgi izdodās droši pārdzīvot šo sarežģīto laiku!

Jūsu Lexus Rīga Krasta komanda

Salons:  67 160 900, lexus@lexusrigakrasta.lv
Serviss: 67 358 006, lexusserviss@lexusrigakrasta.lv